TEL: 041/ 430 27 23
MAIL: starosta@staskov.sk

Vyberte váš jazyk

 

KORONAVÍRUS: NOVÁ SÉRIA MIMORIADNYCH OPATRENÍ A VŠETKY UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

 

 

🚛 Výnimka pre kamionistov je platná aj na ďalšie dve nedele (29.3. a 5.4.)

 

 

 

👩🔬 K 24.3. 10:00 je na Slovensku 204 pozitívnych prípadov, za posledných 24 hodín ich bolo zistených 19.

 

 

 

❤️ Vláda SR apeluje na dôchodcov, ale aj ich rodiny, priateľov a známych, aby sa z úcty k vlastnému životu postarali o minimalizovanie pohybu dôchodcov na verejnosti, keďže sú najzraniteľnejší a v prípade infikovania existuje vyššia šanca, že ochoreniu podľahnú. V prípade, že sa nakazia vďaka svojmu nezodpovednému správaniu, hrozí masové obsadenie strategických zdravotníckych prístrojov. Seniori nad 65 rokov, vychádzajte z domu iba v nevyhnutných prípadoch, necestujte MHD a vlakmi.

 

 

 

🚗 AKTUÁLNA SITUÁCIA NA HRANIČNÝCH PRIECHODOCH 🚗

 


➡️ V čase zverejnenia tohto statusu platí situácia zverejnená na tomto odkaze, kde nájdete detaily o všetkých otvorených hraničných priechodoch so všetkými susediacimi štátmi: https://bit.ly/korona_hranice1 ➡️ Pozor, pre najaktuálnejší vývoj sledujte kontinuálne túto stránku a nové statusy

 


❗VÝBER Z OPATRENÍ VLÁDY SR❗

 


✔️Bude zavedená povinnosť pre každého nosiť rúško všade mimo bydliska (spôsob kontroly/udelenia sankcie nezodpovedným sa ešte spresní)

 


✔️Budú uzavreté prevádzky (ktoré môžu byť dnes denne otvorené) v nedeľu za účelom sanitárneho dňa a oddychu pracovníkov obchodov

 


✔️Budú zavedené špeciálne otváracie hodiny pre ľudí nad 65 rokov vo všetkých otvorených prevádzkach od 09:00 hod do 12:00 hod. (informujte o tom svojich starších príbuzných, známych a priateľov)

 


✔️Dočasné zrušenie bezplatnej železničnej dopravy pre študentov

 


✔️Posúvajú sa povinné zdravotnícke a preventívne prehliadky

 


✔️Nebudú plynúť zákonné lehoty naprieč všetkými ministerstvami

 


✔️Ohľadom platobných lehôt a možného ich posunu sa vláda vyjadrí neskôr

 


✔️Platí núdzový stav pre zariadenia sociálnych služieb, ak aj zákaz návštev v domovoch dôchodcov

 


✔️Ukončená činnosť denných stacionárov

 


✔️Budú sa využívať lokalizačné dáta poskytovateľov mobilných telekomunikačných služieb v záujme verejného zdravia

 


✔️Obce zriadia telefonické linky na jedlo na donášku

 


✔️Platí výnimka pre poskytovanie služieb notárov a advokátov, nebudú plynúť zákonné lehoty, a to od 12.03.2020 do 30.04.2020

 


✔️Do 30.04.2020 nebudú realizované žiadne exekúcie ani dražby

 


✔️Bude zavedená prítomnosť policajtov a príslušníkov armády pri problematických nemocniciach, kde občania nerešpektujú pravidlá a ohrozujú svoje okolie

 


✔️Pred každou nemocnicou kde sa robia odbery budú odberné miesta formou drive thru (prejazd autom, testovaná osoba nebude musieť opustiť vozidlo)

 


✔️Platí odporúčanie pri každom rade ľudí na verejnosti, aby mali od seba odstup 2 metre

 


✔️Od 30.03.2020 sa bude pri vstupe do nemocníc, fabrík a všetkých otvorených prevádzkach merať teplota z čela

 


✔️RTVS bude každý deň o 18:00 hod. vysielať bohoslužby (upozornite na to seniorov vo vašom okolí) a taktiež bude mať povinnosť vysielať vyučovacie sloty pre deti

 


✔️Budú zavedené bezplatné a cielené SMS správy pre vybrané skupiny ohrozených obyvateľov

 


✔️Bola predĺžená platnosť zákazu organizovania spoločenských, hromadných a kultúrnych zhromaždení do odvolania

 


✔️Budú vybraté tri nemocnice na západe, strede a výhode SR len pre pacientov s Covid-19, pričom v prípade ostatných nemocníc budú pre nich vyčlenené samostatné budovy

 


✔️Plánuje sa nákup kvalitných testerov a zákaz vyvážania dôležitých liekov do zahraničia

 


✔️Ministerstvo zahraničných vecí pripravuje analýzu príkladov toho, čo v zahraničí (ne)funguje v boji proti vírusu

 

 

 

🚫 POVINNÁ KARANTÉNA A NAHLASOVANIE NEZODPOVEDNÝCH ĽUDÍ 🚫

 


❌ Povinná 14-dňová karanténa sa vzťahuje na osoby, ktoré boli v zahraničí a vracajú sa na územie SR v čase po 12.3.2020. Cez hraničné priechody sú na územie SR púšťaní iba občania SR s trvalým alebo prechodným pobytom na území SR, respektíve cudzinci s trvalým alebo prechodným pobytom na území SR. Pre ďalšie výnimky si pozrite vyššie priložený link o situácii na všetkých hraničných priechodoch.

 


❌ V prípade, že ste uviazli v zahraničí a chcete sa vrátiť na Slovensko, kontaktujte ambasádu SR v danej krajine, respektíve ambasádu SR, pod ktorej kompetenciu daná krajina spadá.

 


❌ V prípade skupinového návratu organizovaného vládou SR, povinne nastúpite do skupinovej karantény v jednom zo štátnych zariadení. Ak sa vrátite na územie SR individuálne, aj karanténa bude individuálna.

 


❌ Porušovateľov karantény nahlasujte na čísla 158 alebo 159. Policajný zbor riešil už viac ako 250 prípadov porušenia karantény. Pre fyzické osoby je sankcia vo výške 1659 eur, pre právnické osoby a ich porušenie nariadení to je 20 000 eur.

 
 

ONAVÍRUS: NOVÁ SÉRIA MIMORIADNYCH OPATRENÍ A VŠETKY UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

 

  • Krížová cesta Staškov

    Krížová cesta002

    Obecný technický podnik za pomoci miestnych murárskych majstrov začal s výstavbou jednotlivých zastavení Krížovej cesty od Kaplnky Nepoškvrneného počatia Panny Márie na Grúni po drevený kríž na Vrchmostoch.