TEL: 041/ 430 27 23
MAIL: starosta@staskov.sk

Vyberte váš jazyk

altV týchto dňoch je v priestoroch Kultúrneho domu Jozefa Kronera inštalovaná výstava diel staškovského rodáka Vladislava Šupolu. Exponáty z dreva alebo v kombinácii s drôtom majú úžitkový alebo dekoratívny charakter, veľmi zaujímavé sú diela s vesmírnou tematikou - planéty, slnká, galaxie. Podľa slov Mgr. Paulíny Buchovej z Kysuckej galérie autora  "...teší hľadať nové možnosti a podoby, ktoré drevo vo svojej vnútornej kráse ukrýva a postupným odkrývaním jednotlivých vrstiev sa dostáva až na úplnú podstatu toho, čo ho ovláda a čo che vo svojej práci priblížiť oku diváka." 
Výstava je sprístupnená verejnosti do 11. júla, v pracovné dni od 12.00 - 15.00 hod. a v nedeľu od 12.00 - 16.00 hod. Vstup voľný. Obec Staškov a Spolok rodákov Jozefa Kronera Vás všetkých srdečne pozýva!
  • Krížová cesta Staškov

    Krížová cesta002

    Obecný technický podnik za pomoci miestnych murárskych majstrov začal s výstavbou jednotlivých zastavení Krížovej cesty od Kaplnky Nepoškvrneného počatia Panny Márie na Grúni po drevený kríž na Vrchmostoch.

Staškov je spojený s osobnosťou Jozefa Kronera

V obci sa nachádza rodný dom tohto významného slovenského herca. Každý rok sa v obci koná futbalový turnaj Kronerov pohár, jedna z najvýznamnejšíc udalostí spoločenského života Staškova.