TEL: 041/ 430 27 23
MAIL: starosta@staskov.sk

Wybierz swój język

slavia

Futbalový klub Slávia Staškov je občianskym združením, ktorý prevzal štafetu po svojom predchodcovi TJ Slávia Staškov. Založený bol 20. 06. 1994. Od toho času sa v jeho vedení vystriedalo množstvo ľudí. Momentálne výbor tvoria predseda, tajomník, tréneri, vedúci družstiev a správca budovy štadiónu. Predsedom futbalového klubu je pán Peter Fuček.
Po športovej stránke má FK Slávia Staškov 4 družstvá, pričom každá zodpovedá jednej vekovej stránke a všetky spadajú pod Stredoslovenský futbalový zväz (SsFZ) so sídlom v Banskej Bystrici.


A – mužstvu sa v sezóne 2011/2012 podaril historický úspech a po 32 rokoch sa prebojoval z 1. triedy Oblastného futbalového zväzu Kysúc do V. Ligy SsFZ, sk. A, kde sa počas svojej premiérovej sezóny držia na popredných priečkach.
Družstvo dorastu účinkuje de facto v najvyššej súťaži, vo IV. Lige SsFZ, sk. Sever. Vekovo je toto družstvo registrované ako U-19 (do 19 rokov).


Mladší žiaci sú dlhodobo účasníci III. ligy SsFZ, sk. A. V rámci súťaže fungujú ako dvojičky: starší žiaci - U-15 (do 15 rokov) a mladší žiaci – U-13 (do 13 rokov).
V súčasnej dobe dosahujú družstvá futbalového klubu najlepšie športové výsledky v celej histórii futbalu v Staškove.

 

Web FK Slávie Staškov: futbalstaskov.webnode.sk