pozadie staskov jar 2017

Dnes je meniny má

Futbalový klub Slávia Staškov

slaviaFutbalový klub Slávia Staškov je občianskym združením, ktorý prevzal štafetu po svojom predchodcovi TJ Slávia Staškov. Založený bol 20. 06. 1994. Od toho času sa v jeho vedení vystriedalo množstvo ľudí. Momentálne výbor tvoria predseda, tajomník, tréneri, vedúci družstiev a správca budovy štadiónu. Predsedom futbalového klubu je pán Peter Fuček.
Po športovej stránke má FK Slávia Staškov 4 družstvá, pričom každá zodpovedá jednej vekovej stránke a všetky spadajú pod Stredoslovenský futbalový zväz (SsFZ) so sídlom v Banskej Bystrici.


A – mužstvu sa v sezóne 2011/2012 podaril historický úspech a po 32 rokoch sa prebojoval z 1. triedy Oblastného futbalového zväzu Kysúc do V. Ligy SsFZ, sk. A, kde sa počas svojej premiérovej sezóny držia na popredných priečkach.
Družstvo dorastu účinkuje de facto v najvyššej súťaži, vo IV. Lige SsFZ, sk. Sever. Vekovo je toto družstvo registrované ako U-19 (do 19 rokov).


Mladší žiaci sú dlhodobo účasníci III. ligy SsFZ, sk. A. V rámci súťaže fungujú ako dvojičky: starší žiaci - U-15 (do 15 rokov) a mladší žiaci – U-13 (do 13 rokov).
V súčasnej dobe dosahujú družstvá futbalového klubu najlepšie športové výsledky v celej histórii futbalu v Staškove.

 

Web FK Slávie Staškov: futbalstaskov.webnode.sk