pozadie staskov zima

Dnes je meniny má

Rodný dom Jozefa Kronera

pod správou Obecného technického podniku Staškov

Ul. J. Kronera 588
023 53 Staškov

Otvorenie, prehliadka a výklad je na tel. číslach:
0944 027 720, 0948 610 807

Návštevu rodného domu v skupinkách, prosíme, ohlásiť deň vopred!

Za pochopenie veľmi pekne ďakujeme.

Odkazy

clen euroregionu

pecat rozvoja obce 2016 malá

banner

Pozrite si udalosti v obci

paggo online

Partneri

 

gmina
mojekysuce staskovlogo rra kysuce

Počasie

Farský kostol Navštívenia Panny Márie

staskov farsky kostol zima 2018

Kaplnka v Jelitove

staskov kaplnka v jelitove zima 2018

V roku 2014 sme si pripomenuli 400 rokov od prvej písomnej zmienky o našej obci

staskov-vyrocie

Dom, v ktorom sa narodil významný slovenský herec Jozef Kroner

staskov rodny dom kronera zima 2018

Novovybudovaná kaplnka Nepoškvrneného počatia Panny Márie

staskov rodny novovybudovana kaplnka zima 2018

  • Farský kostol Navštívenia Panny Márie

  • Kaplnka v Jelitove

  • V roku 2014 sme si pripomenuli 400 rokov od prvej písomnej zmienky o našej obci

  • Dom, v ktorom sa narodil významný slovenský herec Jozef Kroner

  • Novovybudovaná kaplnka Nepoškvrneného počatia Panny Márie

Kronerov pohár 2013

Kronerov pohar sobotaaAko každý rok ani tento nebol výnimkou sa v našej obci v dňoch 13. a 14.07.2013 uskutočnili už tradične Kronerove dni. V tomto roku sa Kronerov pohár a jeho sprievodné podujatia stali súčasťou projektu cezhraničnej spolupráce medzi obcou Staškov a poľskou Gminou Istebna.
V sobotu o 15.00 hodine sa uskutočnila pri rodnom dome J. Kronera spomienka na institnú maliarku - sestru Jozefa Kronera - pani Zuzanu Vaňousovú pod názvom "Návraty pod Grapu". Prítomní boli: rodina Vaňousova, herečka-pani Zuzka Kronerová s manželom a ich rodinným priateľom Charlesom a iní vzácni hostia. Sprievodné podujatia Kronerovho pohára pokračovali v zaplnenom hľadisku kultúrneho domu J. Kronera, kde sme si mohli pozrieť dokumentárny film o živote a tvorbe pani Vaňousovej. Divadelný súbor Staškovan v réžii Petra Kozáka  a Mgr. Jozefíny Poláčikovej predviedol divákom premiéru komédie v dvoch častiach S brokovnicou na manžela od Petra Kršňáka. Po vzhliadnutí komédie sme si mohli v zrekonštruovanom vestibule OÚ pozrieť výstavu fotografií z filmu Obchod na korze, výstavu fotografií z futbalového turnaja O pohár Jozefa Kronera od autorov Pavla Rebroša a Ladislava Paštrnáka. Výstava bola doplnená i výstavou sôch a plastík pána Stana Mikovčáka. Sobotňajšie podujatia pokračovali v areáli futbalového štadióna tanečnou zábavou, kde vyhrávala skutpina TWO so speváčkou Erikou Kaduchovou a vystúpením známeho speváka Roba Kazíka. 


V nedeľu 14. júla 2013 sa uskutočnil 42. ročník futbalového turnaja O putovný pohár národného umelca Jozefa Kranera. O 9.00 hodine turnaj zahájili FS Staškovanka, Staškovské mažoretky a slávnostný výkop, ktorým sa začal ten pravý futbalový bol. Turnaja sa zúčastnili družstvá Čadce, Rakovej, Istebnej a domácej Slávie Staškov. Víťazom turnaja sa stalo mužstvo FK Čadca. Ani tento rok nechýbal pestrý ohňostroj, ktorý o 22.00 hodine zavŕšil kultúrno-športový víkend. Po ňom sa prítomní mohli zabaviť na tanečnej zábave.  

F o t o g a l é r i a